• Facebook
  • email
  • Twitter
  • Linkedin
Alberty
Technologia 0

Jakie funkcje mają inteligentne opaski i zegarki oraz dlaczego warto z nich korzystać

By Kacper Żarski · On 16 maja 2019
Podziel się artykułem ze znajomymi! 🙂
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Żyjemy w czasach, w których technologia może być dostępna niemal w każdym przedmiocie. Nawet na nadgarstku możemy nosić inteligentne opaski i zegarki, które mogą być zarówno ciekawym gadżetem, jak i pomocą i ułatwieniem w codziennym życiu. Łącząc się ze smartfonem dają wiele przydatnych możliwości. Co jednak trzeba wiedzieć o tego typu urządzeniach? Jakie mogą mieć funkcje? Śpieszymy z odpowiedzią!


 

Podstawowa funkcjonalność inteligentnych opasek

W większości opasek, w których pojawiają się nowe technologie podstawową funkcją jest liczenie kroków pokonywanych każdego dnia. Zliczany jest łączny przebyty dystans i spalone kalorie podczas zarejestrowanej przez opaskę aktywności.

Drugą funkcją jest możliwość monitorowania snu. Opaska ma możliwość zapisywania długości naszego snu, a także jego jakości. W aplikacji na smartfona pojawiają się bowiem informacje jak długo byliśmy w stanie głębokiego i płytkiego snu oraz jak często się budziliśmy w środku nocy.

Liczenie kroków i monitorowanie snu to podstawowe funkcje każdej inteligentnej opaski.

 

Ćwiczenia i aktywność fizyczna

Część inteligentnych zegarków i opasek przydaje się też przy prowadzeniu bardziej aktywnego trybu życia. Mają one bowiem możliwości rejestrowania wykonywanych przez nas ćwiczeń i zapisywania całości w dedykowanych aplikacjach.

Co więcej – niektóre urządzenia są wyposażone również w pulsometr, który mierzy nasze tętno. Pomiar odbywa się zarówno podczas ćwiczeń, jak i podczas normalnej, codziennej aktywności, a nawet kiedy śpimy. Pozwala to mieć lepszą kontrolę nad pracą naszego organizmu.

Część inteligentnych zegarków umożliwia rejestrowanie aktywności fizycznej

 

Komunikacja w zasięgu nadgarstka

Niektóre opaski pozwalają na… wykonywanie rozmów. Pozwala to szybko odebrać przychodzące połączenia bez konieczności martwienia się o to gdzie pozostawiliśmy nasz telefon. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu głośnikowi oraz mikrofonowi.

Zegarki wyposażone w nieco większe wyświetlacze często mają także możliwość wysyłania krótkich wiadomości tekstowych. Jest to przydatna opcja szczególnie w przypadku, gdy nie możemy odebrać połączenia i szybko chcemy wysłać w związku z tym informację.

Inteligentne zegarki umożliwiają kontakt ze światem w zasięgu ręki.

Możliwe jest również odczytywanie przychodzących powiadomień z portali społecznościowych, maili czy nowych wiadomości. Umożliwia to zapoznanie się z najważniejszymi informacjami pojawiającymi się na smartfonie bez wyjmowania go z kieszeni.

 

Specjalistyczne opaski

Oprócz urządzeń ogólnodostępnych, dedykowanych praktycznie każdej osobie jest też grupa opasek dopasowanych do bardziej medycznych celów. Mają one za zadanie bardzo szczegółowe monitorowanie stanu zdrowia i zapobieganie występowania sytuacji, w których nasze życie może być zagrożone.

Tego typu sprzęty, poza liczeniem kroków, monitorowaniem snu oraz pomiarem tętna, mają kilka dodatkowych funkcji. Może to być chociażby pomiar temperatury czy detektor upadków. Poza tym, mogą one również zbierać dane na temat lokalizacji, co przydaje się głównie w przypadku używania opaski przez osobę, nad którą chcemy sprawować opiekę.

Zegarki i opaski mogą być też przydatne w sytuacjach zagrożenia życia.

W takim przypadku wszystkie dane pojawiają się nie tylko w aplikacji na smartfona użytkownika opaski, ale również innych osób, które powinny być informowane o stanie zdrowia. Co więcej – na opasce może być też dostępny klawisz SOS dający możliwość wezwania pomocy w przypadku jakiegoś zagrożenia.

 

Ceny i wymagania

Inteligentne opaski i zegarki mogą więc przydać się w codziennym życiu każdej osoby. Warto bowiem monitorować choćby najbardziej podstawowe parametry oraz swoją aktywność fizyczną. Jeśli zastanawiacie się, jaki jest koszt tego typu urządzeń to, wbrew pozorom, nie jest on zbyt wysoki. Najbardziej podstawowe opaski kosztują bowiem nawet mniej niż 100 złotych.

Podstawowe inteligentne opaski są coraz bardziej przystępne cenowo.

Oczywiście, są również droższe propozycje i wszystko w tym temacie zależy od funkcji, jakie w sobie zawierają. Najbardziej „wypasione” modele mogą bowiem kosztować nawet powyżej 2 tysięcy złotych.

Decydując się na tego typu urządzenia, bez względu na kwotę zakupu, firmę i zakres funkcjonalności, od użytkownika wymagana jest jedna podstawowa rzecz. Niezbędny jest smartfon, który będzie w pewien sposób „centralą” inteligentnej opaski czy zegarka. Poza tym przyda się chęć do noszenia jej na nadgarstku… i w sumie to wszystko!

Podziel się artykułem ze znajomymi! 🙂
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
opaskasmartwatchwearableszegarek
Share Tweet
Kacper Żarski

Kacper Żarski

Od zawsze byłem miłośnikiem nowych technologii i z chęcią sprawdzałem możliwości wszelkich pojawiających się nowinek. Interesuję się także montowaniem filmów, świetnie czuję się też z aparatem w ręce. Swoje pasje od kilku lat wykorzystuję w tworzeniu recenzji i wideorecenzji sprzętów elektronicznych. Na Alberty opisuję ciekawe gadżety, aplikacje i funkcje które mogą być przydatne w każdym wieku.

You Might Also Like

  • Czas wolny

    Podcasty – źródło wartościowych treści

  • Gry logiczne

    Gry wideo – czy mogą poprawiać naszą pamięć?

  • Technologia

    Jak media społecznościowe wpływają na nasz umysł?

No Comments

Leave a reply Cancel reply

alberty

Znajdź nas na Facebooku!

Facebook

Ostatnie publikacje

  • 3 ćwiczenia, które pobudzą Twój umysł [Trening umysłu #39]

    10 listopada 2021
  • 3 ćwiczenia, które pobudzą Twój umysł [Trening umysłu #38]

    28 października 2021
  • Rozwój poprzez… uczenie innych – jak nauczanie wpływa na nasz umysł?

    20 października 2021
  • Jaką planszówkę wybrać? 5 najlepszych pomysłów na Światowy Dzień Gier Planszowych

    6 października 2021
  • 3 ćwiczenia, które pobudzą Twój umysł [Trening umysłu #37]

    29 września 2021

Alberty - innowacyjna platforma wspierająca w podtrzymywaniu aktywności i zdrowia psychofizycznego.

   

©2019 All rights reserved.